Стажування для студентів в Німеччині 2019

В сезон 2019 року пропонуємо пройти стажування в Німеччині студентам денної та заочної форми навчання (1,2,3 курси та невипускний рік магістратури) на період канікул за державною програмою Німеччини „ZAV. Ferienbeschäftigung für ausländische Studierende“ тривалістю до 90 днів. Вік студентів від 18 років (також учні технікумів, коледжів, профтехучилищ, які мають статус студента).

Стажування полягає в виконанні сільськогосподарських робіт по збору, сортуванню, переробці сільгосподарської продукції німецьких господарств(ферм). Місце проходження практики - південь Німеччини (Баварія). Ферми розташовані недалеко від великих міст - Мюнхен, Штудгард, Карлсруе, - є можливість у вихідні познайомитись з історією чи культурою Баварії.


Збір ягід: полуниця, малина, лохина. Без знання мови. Початок робіт з 1 квітня по 1 жовтня. Дівчата та хлопці (перевага надається дівчатам).

Робота полягає в підготовці до висадки рослин, посадка садженців, підживлення грунту, збір ягід. В холодний період - робота в теплицях.


Збір овочів: спаржа, огірки. Без знання мови. Початок робіт з 1 квітня по 1 жовтня. Дівчата та хлопці.

Робота полягає в підготовці розсади до висадки в грунт, посадка рослин, роботи пов'язані з вирощуванням овочів. Збір огірків з тракторних платформ (флюгерів), збір спаржі - викопуванням.


Для студентів, які володіють німецькою мовою на розмовному рівні є вакансії:

Продавці спаржі, полуниці, малини

Робота на лотках у полі або в агроцентрах. Дівчата та хлопці. Травень - серпень. Оплата погодинна.


Робота на складах

Дівчата та хлопці. Перебирання, сортування, переробка продукції (яблука, груші, черешні, вишні, сливи та інші ягоди і фрукти), пакування, вантажні роботи. Оплата погодинна. Вітаються студенти з водійськими правами на керування с/г машинами і механізмами.


Для всіх вакансій оплата акордно-преміальна або погодинна, але не нижче мінімально встановленої ставки в Німеччині (в 2018 році - 8,84 євро за годину). Графік роботи встановлює бригадир і залежить від погодніх умов. Робота легальна, укладається контракт з роботодавцем на період стажування. Кожен студент отримує медичне страхування на робочому місці (німецька страхівка) і на час перебування в Німеччині (українська страхівка).

Проживання - в кімнатах гуртожиткового типу (в будинках) або в літніх котеджах. Як правило, є спільна кухня та санвузол на 3-4 кімнати. В кімнатах по 2-4 особи, холодильник, інтернет платний. Вартість проживання залежить від умов і становить 7-9 євро за добу. Харчування: сніданок, обід готують господарі (можливий шведський стіл), вечеря - самостійно. Один раз в тиждень господарі організовують виїзд в супермаркет для закупівлі продуктів та необхідних речей.


Пакет документів:

  • заповнений формуляр програми ZAV з печатками університету;
  • закордонний паспорт;
  • студентський квиток ( довідка підтвердження навчання в університеті);
  • анкета особових даних студента.


Середня тривалість робочого дня для всіх вакансій 8-10 годин. Видається аванс 50-100 € на тиждень. Поїздка безвізова при наявності біометричного паспорта, якщо паспорт звичайний потрібно додатково відкривати візу (прибл. 55 €).


Формування груп до кінця лютого 2019 р.

Вартість програми екв. 300 євро, включає медичне страхування на час поїздки, а також медичне страхування на час роботи (німецька страхівка). Вартість проїзду в одну сторону 50-60 євро оплачується студентом самостійно.

Оплата здійснюється частинами: перша половина оплачується при оформленні заявки на участь в програмі, друга половина - по завершенню практики в Німеччині.


Наші студенти на стажуванні 2018 рік:

Наші партнери